Menu
RSS

Ο Μαν. Σηφάκης νικητής του 2ου Μαραθωνίου Κρήτης

Νικητής του 2ου Μαραθωνίου Κρήτης αναδείχθηκε ο Μανώλης Σηφάκης με χρόνο 2. 45′.41”.
Περίπου 400 δρομείς πήραν εκκίνηση στις 8 το πρωί μετέχοντας στον 2ο Μαραθώνιο Κρήτης, ο οποίος είναι αφιερωμένος στη μνήμη του Μακαριστού Μητροπολίτη Κισάμου και Σελίνου, Ειρηναίου Γαλανάκη και διεξάγεται στη διαδρομή Χανιά-Μάλεμε-Χανιά.
Λίγο ενωρίτερα εκκίνησαν οι ποδηλάτες καλύπτοντας επίσης 42.195μ στη συμμετοχική ποδηλατοδρομία, ενώ στις 9πμ άρχισαν τα 10χλμ, αγώνισμα στο οποίο οι συμμετοχές ξεπέρασαν τις 650 και νικητής αναδείχθηκε, με 31’54”, ο Κωστας Γκελαούζος (του Παναθηναϊκού)
Στις 12μ θα δοθεί η εκκίνηση στα 5χλμ, ενώ η διοργάνωση θα ολοκληρωθεί με τον αγώνα των 2.5χλμ, ο οποίος θ’ αρχίσει στις 1μμ.
ΠΗΓΗ: haniotika-nea .gr